• Rally Vyškov / Hanácký Rally Klub Vyškov
 • Pořadatel vyškovské rally vydal „Zvláštní ustanovení XXV. Rally Vyškov“


  Hanácký rally klub v AČR, pořadatel vyškovské rally, vydal „Zvláštní ustanovení XXV. Rally Vyškov“, která se uskuteční ve dnech 5. května a 6. května 2017.

  Průběh přípravy vyškovské rally zkomplikovaly pořadatelům dvě okolnosti.

  Jednou z nich byly skutečnost, že nově navržená, a již s dotčenými obcemi a institucemi projednaná rychlostní zkouška, byla panem Petrem Černohorským, zástupcem jezdců, vyhodnocena jako pro některé (méně zkušené) jezdce nebezpečná, alespoň její část, a šotolinový úsek této nové rychlostní zkoušky svojí délkou neodpovídá charakteru pořádané soutěže (rallysprint serie). Pořadatelé proto museli vytipovat novou rychlostní zkoušku a do programu zařadili upravenou rychlostní zkoušku „Pruskou“.

  Druhou změnou oproti minulým ročníkům je skutečnost, že servisní areál nebude umístěn na betonové ploše jižně od Letiště Vyškov, ale bude přímo v areálu Letiště Vyškov.

  Do stratu „XXV. Rally Vyškov“ zbývá přibližně měsíc. Všechny přípravy probíhají podle plánu organizačního výboru pro přípravu rally.

  Soutěžní posádky, účastníci „XXV. Rally Vyškov“, odstartují do soutěže v sobotu 6. května 2017 v 09:00 hodin na obvyklém místě, z parkoviště u okružní křižovatky naproti Agrodomu ve Vyškově.

  Pořadatelé pro ně připravili ve třech sekcích devět rychlostních zkoušek – rychlostní zkoušky „Ivanovická brána“, „Račická“ a „Pruská“ se pojedou ve dvou průjezdech a rychlostní zkouška „Podivická“ se pojede ve třech průjezdech. Celková délka všech rychlostních zkoušek je 73,46 km.

  Povrch tratí rychlostních zkoušek je z 93,8 % asfalt různých druhů a kvality, 5,2 % šotolina a 1 % kostka. První vozidlo na cílové rampě očekávají pořadatelé po absolvování celkem 240,45 km v 17.30 hodin.

  ¨

  Za výbor Hanáckého rally klubu v AČR

  Ing. Ladislav Petráš, předseda Hanáckého rally klubu v AČR


  Partneři

  Pivovar Vyškov
  Trasig s.r.o.
  Autonova Brno, s.r.o.
  Hasko, spol. s r.o.
  RCS Brno, s.r.o.
  Respono, a.s.
  SPP Vyškov, s.r.o.
  Hotel Nemojanský mlýn
  Restaurace SPORT

  Odkazy

  Autosport.cz
  Autoklub ČR
  Mediasport.CZ
  Pohár ČR v Rally
  Asociace jezdců rally
  Rally Magazín
  MotorMIX.cz
  RALLY-MANIA.cz
  eWRC.cz