• Rally Vyškov / Hanácký Rally Klub Vyškov
 • „XXV. Rally Vyškov“ se uskuteční v letošním roce opět v květnu


  Hanácký rally klub v AČR připravuje i pro tento rok tradiční automobilovou soutěž s názvem „XXV. Rally Vyškov“, která se podle termínového kalendáře Federace automobilového sportu Autoklubu ČR na rok 2017 uskuteční v letošním roce opět v květnu, a to ve dnech 5. května a 6. května 2017.

  „XXV. Rally Vyškov“ bude součástí šampionátu Rallysprint serie a Poháru 2+.

  Jedná se o jednoetapovou soutěž, mající tři sekce a tři rychlostní zkoušky. Celková délka tratí rychlostních zkoušek je přibližně 75 km. Koncepce organizace soutěže je pojata jako dvoudenní. V pátek 5. května 2017 proběhnou administrativní a technické přejímky a seznamovací jízdy posádek s tratí soutěže a vlastní soutěž proběhne v sobotu 6. května 2017. Start a cíl rally je plánován na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově. Ředitelství soutěže bude umístěno v areálu městského úřadu Vyškov. Servisní areál bude umístěn na betonové ploše v prostoru jižně od vyškovského letiště.

  Záštitu nad „XXV. Rally Vyškov“ přislíbilo převzít opět město Vyškov a senátor Ing. Ivo Bárek.

  Pořadatelé z Hanáckého rally klubu v AČR udělají vše pro to, aby i letošní ročník vyškovské rally navázal na úspěchy z minulých let. Loňská rally byla ze strany soutěžních posádek hodnocena vcelku pozitivně. Rovněž hodnocení činovníků FAS AČR a Asociace jezdců rally vyzněly pro pořadatele kladně.

  Organizační výbor pro přípravu rally připravil pro letošní rok návrh koncepce trati rally a rychlostních zkoušek tak, aby vyhovovala sportovním řádům, byla maximálně bezpečná jak pro soutěžící, tak i pro diváky a současně co nejméně omezovala veřejnou dopravu a co nejméně zatěžovala obyvatele dotčených lokalit.

  V současné době jsou ukončena jednání se zainteresovanými obcemi, městy, městysy, institucemi a majiteli pozemků o vedení tratí rychlostních zkoušek a probíhají jednání o vedení tras přejezdů a objízdných tras rychlostních zkoušek. Paralelně s těmito jednáními probíhají i jednání s majiteli pozemků o umístění startu a cíle rally, servisního areálu a uzavřeného parkoviště po cíli rally. Všechna tato jednání probíhají k oboustranné spokojenosti všech zainteresovaných.

  Při organizačním zabezpečení „XXV. Rally Vyškov“ udělají pořadatelé z Hanáckého rally klubu v AČR vše pro to, aby byla zachována standardní úroveň vyškovské soutěže, s jakou se setkávali činovníci, soutěžní posádky, pořadatelé a diváci v minulých letech.

  Cílem pořádání vyškovské rally je především propagace města Vyškova, vyškovského regionu a spolupodílejících se institucí a firem. Hlavním cílem pořadatelů je bezpečnost soutěže jak pro diváky, tak i soutěžní posádky a především to, aby se soutěžící i diváci na vyškovskou rally rádi vraceli.

  S dalšími informacemi o přípravě rally bude veřejnost průběžně seznamována na webových stránkách Hanáckého rally klubu v AČR - www.rallyvyskov.cz

  Za organizační výbor pro přípravu „XXV. Rally Vyškov“
  Ing. Ladislav Petráš - předseda Hanáckého rally klubu v AČR
  Jaromír Palásek - ředitel rally

  Partneři

  Pivovar Vyškov
  Trasig s.r.o.
  Autonova Brno, s.r.o.
  Hasko, spol. s r.o.
  RCS Brno, s.r.o.
  Respono, a.s.
  SPP Vyškov, s.r.o.
  Hotel Nemojanský mlýn
  Restaurace SPORT

  Odkazy

  Autosport.cz
  Autoklub ČR
  Mediasport.CZ
  Pohár ČR v Rally
  Asociace jezdců rally
  Rally Magazín
  MotorMIX.cz
  RALLY-MANIA.cz
  eWRC.cz